DIVISION I

First Team

Offense

Ends — Adam Gilbert, Findlay, 6-foot, 178 pounds, sr.; Dalan Layton, Toledo Whitmer, 6-0, 185, sr.

Linemen — Chris Redway, Toledo Whitmer, 5-11, 280, sr.; Keon Gatlin, Toledo Whitmer, 6-2, 300, sr.

Quarterback- Riley Keller, Toledo Whitmer, 6-2, 210, jr.

Kicker- Jake Baumgartner, Toledo Start, 5-10, 150, sr.

Defense

Linemen- Cavon Butler, Toledo Whitmer, 6-3, 288, sr.

Linebackers- Devin Williams, Toledo Start, 5-10, 180, sr.

Defensive backs- PaSean Wimberly, Toledo Whitmer, 5-9, 165, sr.

Honorable mention: J.D. Spiceland, Findlay; Ryan Seat, Findlay; Aidan Eubanks, Findlay; Parker Fetterman, Findlay; Tanner Rickle, Findlay; Legend Tucker, Toledo Start; Dontay Ivery, Toledo Start; Aaron Johnson, Toledo Start; Kejuan Lucas, Toledo Start; Kobe Myers, Toledo Whitmer; Romelle Grier, Toledo Whitmer; Carlos Negrin, Toledo Whitmer.

DIVISION II

First Team

Offense

Ends- Jase Bowen, Toledo Central Catholic, 6-1, 190, sr.; Dimitri Mitsopoulos, Toledo St. John’s, 5-10, 170, jr.; Devin Johnson, Holland Springfield, 5-11, 170, jr.

Tight end- Jack Ryder, Toledo John’s, 6-3, 200, jr.

Linemen- Vinnie Klempner, Toledo Central Catholic, 6-3, 280, sr.; Nolan Barber, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 240, sr.; Nehemiah Cannon, Toledo Central Catholic, 6-3, 260, sr.; Merek Toerne, Toledo St. John’s, 6-5, 290, sr.; Gunner Olsen, Toledo St. Francis, 6-6, 290, sr.

Running backs- Malachi Wyse, Toledo St. Francis, 6-0, 205, sr.; Ezra Scott, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 190, jr.

Quarterback- Brady Lichtenberg, Toledo St. John’s, 6-1, 170, so.; Max Denman, Whitehouse Anthony Wayne, 6-4, 180, sr.

Kicker- Kyle Rhonehouse, Holland Springfield, 6-2, 180, sr.

Defense

Linemen- Ja’Kobe Crowell, Toledo Central Catholic, 5-11, 210, jr.; Dontrez Brown, Fremont Ross, 6-2, 269, jr; Matt Fortner, Sylvania Northview, 6-4, 280, jr.; Josh Bever, Ashland, 6-3, 250, sr.

Linebackers- Ben Allen, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 205, sr.; Justin Schiets, Toledo Central Catholic, 6-1, 220, sr.; Garrett Schneider, Fremont Ross, 6-0, 210, sr.; Victor Copeland, Toledo Central Catholic, 6-2, 220, sr.

Defensive backs- Alfred Dailey, Toledo Central Catholic, 6-1, 190, sr.; Matthew Griffin, Toledo Central Catholic, 6-1, 190, sr.; Andrew Parker, Toledo Central Catholic, 5-10, 175, sr.; Jacob Gordon, Whitehouse Anthony Wayne, 5-11, 165, sr.

Punter- Luke Pawlak, Sylvania Northview, 5-10, 180. Sr.

Offensive player of the year- Max Denman, Whitehouse Anthony Wayne.

Co-Defensive players of the year- Alfred Dailey, Toledo Central Catholic and Ben Allen, Whitehouse Anthony Wayne.

Lineman of the year- Ja’Kobe Crowell, Toledo Central Catholic.

Coach of the year- Greg Dempsey, Toledo Central Catholic; Andy Brungard, Whitehouse Anthony Wayne.

Second Team

Offense

Ends- Max Bradfield, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 210, sr.; Bryce McKinstry, Fremont Ross, 6-4, 190, sr.; Jaleel King, Lima Senior, 6-4, 190, sr.

Tight end- Joey Carroll, Toledo St. Francis, 6-6, 235, sr.

Linemen- Mike Cousino, Whitehouse Anthony Wayne, 6-2, 280, sr.; Cade Zimmerly, Perrysburg, 6-2, 235, so.; Matthew Broyles, Toledo Waite, 6-5, 270, sr.; Cordell Wyatt, Ashland, 6-2, 260, sr.

Running backs- Caleb Gerken, Perrysburg, 5-11, 180. Jr.; Jonzell Norrils, Toledo Central Catholic, 5-10, 200, jr.

Quarterbacks- A.J. Gucciardo, Holland Springfield, 6-1, 175, sr.; Mitch Heilman, Ashland, 6-0, 175, jr.; Hayden Lehmann, Fremont Ross, 6-2, 205, sr.

Kicker- Jerod Landrum, Toledo Central Catholic, 5-10, 175, sr.

Defense

Linemen- Jack Nicholson, Toledo St. John’s, 6-2, 280, sr.; Jacob Jackson, Toledo Central Catholic, 6-0, 280, jr.; Carl Conley, Perrysburg, 6-3, 230, sr.; Brandon Taylor, Lima Senior, 6-3, 245, jr.

Linebackers- Caleb Wood, Fremont Ross, 6-0, 210, sr.; J.T. Hale, Holland Springfield, 6-2, 235, jr.; Jacob Kirby, Whitehouse, Anthony Wayne, 5-11, 175, sr.; Clay Denstorff, Perrysburg, 6-1, 210, sr.

Defensive backs- Jaron Swain, Toledo Central Catholic, 5-8, 165, sr.; Trent Simms, Sylvania Northview, 6-1, 195, jr.; Ross Garrison, Ashland, 6-0, 170, sr.; Ashton Helman, Holland Springfield, 5-11, 180, sr.

Punter- Noah Hotz, Fremont Ross, 5-11, 175, sr.

Honorable mention: Adam Ummel, Oregon Clay; Jake Novak, Oregon Clay; Trey Reddick, Oregon Clay; Kameron Miller, Oregon Clay; Ian Riddle, Perrysburg; Carson Gulgin, Perrysburg; Nick Harshman, Sylvania Southview; Parker McClure, Sylvania Southview; Alex Yarrito, Sylvania Southview; Jonzell Norrils, Tevin Gregory, Toledo Bowsher; Tyler Payton, Toledo Bowsher; Jordan Jarvis, Toledo Bowsher; Khason Rhatcliffe, Toledo Bowsher; Jamon Gibson, Toledo Central Catholic; Jarrett Puckett, Toledo St. Francis; Gary Batch, Toledo St. John’s; Antonio Jeffries, Toledo St. John’s; Javon Pratt, Toledo Waite; Mason Alberts, Whitehouse Anthony Wayne; Carter Holck, Whitehouse Anthony Wayne; Nolan Bishop, Whitehouse Anthony Wayne; Jacob Neumeyer, Whitehouse Anthony Wayne; Mike Thomas, Fremont Ross.

DIVISION III

First Team

Offense

Ends- Brandon Haraway, Norwalk, 6-2, 190, sr.; Nick Koerper, Tiffin Columbian, 5-10, 152, jr.; Angelo Grose, Mansfield Senior, 5-9, 175, jr.

Linemen- Trey Leroux, Norwalk, 6-8, 315, jr.; Devin Lee, Clyde, 6-3, 325, sr.; Chad Gunder, Tiffin Columbian, 5-10, 186, sr.; Anthony Hawkins, Mansfield Senior, 6-4, 267, jr.; Devin McBride, Wapakoneta, 6-0, 230, sr.

Running backs- Terion Stewart, Sandusky, 5-9, 205, sr.; Trevon Raymore, Norwalk, 5-10, 223, sr.; Evan Kaeck, Wapakoneta, 6-1, 205, jr.

Quarterback- Chase Frankhauser, Tiffin Columbian, 5-10, 153, jr.

Kicker- Garrison Smith, Norwalk, 5-7, 150, so.

Defense

Linemen- Lawrence Kynard, Toledo Scott, 6-5, 255, sr.; Tche Leroux, Norwalk, 6-4, 225, sr.; Andy Adams, Clyde, 5-9, 260, sr.; Michael Dwyer, Lexington, 5-10, 200, sr.; Brenan Knueve, Wapakoneta, 6-0, 260, sr..

Linebackers- Alec Maloney, Norwalk, 6-3, 220, jr.; Jared Flewelling, Clyde, 6-2, 220, sr.; Alamar Grose, Mansfield Senior, 6-1, 173, sr.; Nick Herzog, Defiance, 6-0, 200, sr.

Defensive backs- Christian Warren, Toledo Rogers, 6-0, 165, sr.; Kaden Livingston, Norwalk, 6-1, 195, sr.; Tabian Goodman, Tiffin Columbian, 6-0, 156, sr.; Cade Stover, Lexington, 6-5, 220, sr.; Aaron Chambers, Wapakoneta, 5-7, 150, sr.

Punter- Cam Farrar, Clyde, 6-0, 195, sr.

Offensive player of the year- Terion Stewart, Sandusky.

Defensive player of the year- Cade Stover, Lexington.

Lineman of the year- Trey Leroux, Norwalk.

Coach of the year- Judd Lutz, Tiffin Columbian.

Second Team

Offense

Ends- Jamie Johnson, Toledo Scott, 5-11, 164, jr.; Arzaiah Little, Elida, 6-0, 170, sr.

Linemen- Sincere Barnett, Toledo Woodward, 6-4, 305, sr.; Seth Huston, Celina, 6-1, 270, sr.; Davor Gowdy, Sandusky, 6-3, 300, sr.; Cody Sanders, Lexington, 6-4, 300, sr.; Nate Ambose, Wapakoneta, 5-10, 180, sr.

Running backs- Perrion Jones, Toledo Scott, 5-5, 162, jr.; Gunner Golden, Clyde, 5-9, 195, jr.; Alex Green, Lexington, 5-9, 170, jr.

Quarterback- Darnell Thomas, Toledo Scott, 6-0, 208, jr.; Garrett Chapin, Norwalk, 6-4, 205, so.

Kicker-Luke Beach, Wapakoneta, 5-8, 155, sr.; Noah Adcock, Elida, 5-9, 150, sr.

Defense

Linemen- Max Fausnaugh, Bowling Green, 6-2, 207, jr.; Drake Devore, Tiffin Columbian, 6-1, 251, jr.; Clay Caudill, Mansfield Senior, 6-4, 235, jr.; Isaac Meeks, Wapakoneta, 6-3, 190. Jr.

Linebackers- Javon Johnson, Toledo Scott, 5-10, 218, sr.; Cordell Irby, Sandusky, 6-0, 225, sr.; Reed Merricle, Wapakoneta, 6-0, 175, jr.

Defensive backs- Dominique McClain, Toledo Woodward, 6-0, 190, sr.; Ryan Sowders, Norwalk, 6-1, 195, sr.; Eian Sherman, Sandusky, 5-8, 165, sr.; Dylan Christman, Lexington, 6-0, 185, jr.; Josh Aiello, Lexington, 6-3, 190, sr.

Honorable mention: Kyle Zizelman, Celina; Miles Bond, Mansfield Madison; Bryce Hoehner, Bowling Green; Kyle Jackson, Bowling Green; Brayden Dean-Scheele, Bowling Green; Kejuan Jones, Toledo Rogers; Tracy Eubanks, Toledo Rogers; Cameron Haynes, Toledo Scott; Daryl Houston, Toledo Woodward; Antwon Hunt, Toledo Woodward; John Zirkle, Sandusky Perkins; Samuel McNulty, Sandusky Perkins; Josh Neubürger, Norwalk; Kendrick Scott, Sandusky; Brady Conley, Tiffin Columbian; Donnell Brockington, Tiffin Columbian; Jacob Dennison, Lexington; Kaydan Berry, Lexington; Tylheir Grose, Mansfield Senior; Aiden Crider, Mansfield Senior; Brady Erb, Wapakoneta.

DIVISION IV

First Team

Offense

Ends- Isaiah Alsip, Galion, 6-1, 175, jr.; Jayden Cornell, Kenton, 6-3, 195, so.; Uriah Schwemley, Shelby, 6-3, 200, sr.

Linemen- Mitch Seewar, St. Marys Memorial, 6-1, 230, sr.; Ian Young, St. Marys Memorial, 5-10, 200, sr.; Morgan Mallory, Port Clinton, 6-3, 320, sr.; Hunter Tollison, Bellville Clear Fork, 6-2, 295, sr.; Nick Amstutz, Shelby, 6-4, 285, sr.

Running backs- Trevon Trammell, Bellville Clear Fork, 6-0, 185, sr.; Nate Place, Van Wert, 6-2, 185, sr.

Quarterbacks- Elias Middleton, Galion, 6-0, 165, sr.; Jaron Sharp, Kenton, 6-3, 200, sr.

Kicker-Gabe Vandever, St. Marys Memorial, 5-11, 175, sr.

Defense

Linemen- Blake Kanorr, St. Marys Memorial, 6-4, 265, jr.; Michael Chillemi, Bellville Clear Fork, 6-2, 260, sr.; Mitchell Pittman, Ontario, 5-9, 185, sr.; Trevor Rodriguez, Wauseon, 6-2, 230, sr.; Keagon Hammons, Van Wert, 6-0, 190, jr.; Alex Kuhl, Huron, 6-0, 260, sr.

Linebackers- Eddie Fowler, St. Marys Memorial, 5-10, 170, sr.; Noah Creed, Ontario, 5-11, 185, sr.; Angel Granados, Napoleon, 5-7, 154, sr.; Jack Howey, Bellevue, 6-1, 195, jr.

Defensive backs- Sean Perry, St. Marys Memorial, 5-10, 180, sr.; Carter Ballweg, St. Marys Memorial, 6-1, 175, sr.; Jared Schaefer, Bellville Clear Fork, 6-2, 190, sr.; Casey Scroggins, Huron, 5-11, 165, sr.

Punter- Joey Shema, Wauseon, 6-0, 185, sr.

Offensive player of the year- Jaron Sharp, Kenton.

Defensive player of the year- Sean Perry, St. Marys Memorial.

Co-Linemen of the year- Hunter Tollison, Bellville Clear Fork and Blake Kanoor, St. Mary Memorial.

Coach of the year- Keith Recker, Van Wert.

Second Team

Offense

Ends- Caden Flynn, Bellville Clear Fork, 5-11, 160, sr; Landon Rush, Kenton, 6-3, 195, so.; Gavin Sparling, Bellevue, 6-5, 195, sr.

Linemen- Nick Myers, St. Marys Memorial, 5-11, 265, sr.; James Watt, Bellville Clear Fork, 6-0, 250, sr.; Cody Butler, Napoleon, 5-11, 258, sr.

Running backs- Cooper Stine, Port Clinton, 5-9, 205, jr.; Jarrett Gerdeman, Napoleon, 5-9, 180, so.

Quarterbacks- McGwire Albert, Shelby, 6-5, 200, jr.; Nate Miller, Bryan, 6-1, 193, jr.

Kicker-Gabe Baluser, Bellville Clear Fork, 6-0, 165, jr.

Defense

Linemen- Braden Weitholter, St. Marys Memorial, 6-4, 260, sr.; Gunar Zink, Port Clinton, 6-4, 215, sr.; Jay Swainhart, Bellville Clear Fork, 5-10, 195, sr.; Matt Herold, Bryan, 6-3, 190, sr.; Joey Schaufelberger, Van Wert, 6-5, 230, sr.; Noah Eikenbary, Kenton, 6-0, 220, jr.

Linebackers- Max Brenner, Port Clinton, 6-0, 200, sr.; Marek Albert, Shelby, 6-2, 215, so.; Alex Potvin, Bryan, 5-11, 184, sr.; Parker Conrad, Van Wert, 6-0, 185, jr.

Defensive backs- Mitch Kruse, Napoleon, 6-0, 182, sr.; Noah Tester, Wauseon, 5-11, 158, jr.; Jalen McCracken, Van Wert, 5-10, 165, sr.; Dalton Hay, Bellevue, 5-8, 160, sr.

Punter- Marshall Shepherd, Shelby, 5-11, 165, fr.

Honorable mention: Brennan South, Bellville Clear Fork; Kyle Rettig, Napoleon; Drew Bagley, Van Wert; Austin Moore, Kenton; Colton Ray, Bellevue; Jason Taylor, St. Marys Memorial; Owen Hatfield, Ontario; Logan Hissong, Ontario; Tate Rubenstein, Napoleon; Isaac Wilson, Wauseon; Miguel Gomez, Wauseon; Damion Hay, Bellevue; Carson Ehrhardt, Milan Edison; Jared Tomson, Milan Edison; Jonah Pfeil, Vermilion; Davis McDaniel, Vermilion; Connor Arthur, Bryan; Brycen Andrews, Bryan.

DIVISION V

First Team

Offense

Ends- Cam Reynolds, Rossford, 6-5, 195, jr.; Austin Meier, Tontogany Ostego, 6-3, 179, sr.; Harry Jackson, Millbury Lake, 5-10, 185, sr.

Tight end- Nate Lewis, Genoa, 6-2, 190, sr.

Linemen- C.J. Johnson, Liberty Center, 6-1, 260, sr.; C.J. Spradlin, Liberty Center, 5-11, 225, sr.; Joe Muetze, Millbury Lake, 6-3, 270, sr.; Cole Heffernan, Oak Harbor, 6-1, 255, sr.; Reid Buchman, Pemberville Eastwood, 5-11, 192, sr.; Brent Deyarmond, Rossford, 6-4, 250, sr.

Running backs- Jaden Rayford, Pemberville Eastwood, 6-1, 295, jr.; Scott Mackiewicz, Millbury Lake, 5-10, 170, jr.; Daniel Novotney, Genoa, 6-0, 240, jr.; Caleb Carpenter, Libery Center, 6-2, 215, sr.

Quarterbacks- Mitchell Downs, Tontogany Otsego, 5-11, 185, sr.; Jacob Plantz, Genoa, 6-3, 200, sr.

Kicker- Orry Killam, Liberty Center, 5-11, 150, sr.

Defense

Linemen- Kasyn Schaffner, Archbold, 6-1, 180, sr.; Cole Roob, Oak Harbor, 5-11, 270, sr.; Cole Steele, Tontogany Otsego, 5-8, 190, sr.; Damion Allison, Millbury Lake, 6-0, 255, sr.; Zach Mahl, Willard, 6-0, 225, sr.

Linebackers- Luke Walsh, Millbury Lake, 6-2, 205, sr.; Maguire Vollmar, Liberty Center, 5-11, 155, jr.; Clay Schulte, Oak Harbor, 5-11, 170, jr.; Andrew Bench, Genoa, 6-5, 215, sr.

Defensive backs- Austin Like, Liberty Center, 5-11, 185, sr.; Tyler Safran, Millbury Lake, 5-9, 145, so.; Hunter Wilkins, Oak Harbor, 5-10, 175, sr.

Punter- Sam Witt, Genoa, 5-10, 185, jr.

Offensive Players of the Year- Jacob Plantz, Genoa.

Defensive Player of the Year- Andrew Bench, Genoa

Lineman of the Year- CJ Johnson, Liberty Center; Damion Allison, Millbury Lake.

Coach of the Year- Paul Patterson, Genoa.

Second Team

Offense

Ends- Hunter Kesler, Paulding, 6-2, 165, sr.; Brevon Polachek, Willard, 5-10, 155, sr.; Harley Robinson, Bucyrus, 6-1, 165, sr.

Linemen- Matthew Gladieux, Archbold, 6-1, 225, jr.; Brendan Zink, Millbury Lake, 5-7, 220, jr.; Logan Clark, Ottawa-Glandorf, 6-4, 235, sr.; Kaleb Snodgrass, Van Buren, 6-3, 230, jr.; Micah Graves, Bucyrus, 6-0, 225, soph.

Running back- Maalik Tucker, Fostoria, 5-8 160 sr.; Zach Bowers, Liberty Center, 6-2, 215, sr.; Justin Pickerel, Pemberville Eastwood, 5-10, 175, jr.

Quarterbacks- Cooper Parrott, Willard, 6-3, 190, jr.; Jac Alexander, Oak Harbor, 5-10, 180, jr.

Kicker- Thomas Piccirillo, Van Buren, 5-10, 165, sr.

Defense

Linemen- Hunter Dotson, Millbury Lake, 6-1, 255, sr.; Logan Hoffman, Ottawa-Glandorf, 6-3, 330, sr.; Ron Koehnke, Van Buren, 6-1, 190, sr.; David Maassel, Liberty Center, 5-10, 200, sr.; Sanford Fraley, Bloomdale Elmwood, 5-9, 192, jr.

Linebackers- Dylan Tippe, Ottawa-Glandorf, 5-10, 170, sr.; Andrew Pifer, Bucyrus, 5-10, 180, jr.; Ryan Harroun, Tontogany Otsego, 6-2, 187, sr.; Zach Kwiatkowski, Pemberville Eastwood, 5-6, 152, soph.

Defensive backs- Elijah Zimmerman, Archbold, 6-1, 175, jr.; Will Kaufman, Ottawa-Glandorf, 6-0, 175, soph.

Honorable mention: Anthony Cruz, Archbold; Jarrod Beach, Ottawa-Glandorf; Garrett Wright, Bloomdale Elmwood; Dawson Delventhal, Millbury Lake; Jacob Romine, Liberty Center; Noah Gomez, Archbold; Tony Grime, Archbold; Joey Holida, Willard, Jerett Sowers, Willard; Tyler May, Oak Harbor; Austin Martikan, Oak Harbor; Jordan Arnold, Oak Harbor; Brady Rader, Van Buren; Blake Jones, Van Buren; Nate McMillan, Upper Sandusky; Diago Cazares, Upper Sandusky; Garrett Wright, Bloomdale Elmwood.

DIVISION VI

First Team

Offense

Ends- Caleb Frank, Sherwood Fairview, 6-1, 165, soph.; Nick Tangeman, Maria Stein Marion Local, 6-4, 175, sr.; Cole Frilling, Coldwater, 6-4, 175, sr.; Cole Fletcher, Harrod Allen East, 6-2, 195, jr.; Paul Latz, Oregon Cardinal Stretch, 5-8, 151, sr.

Linemen- Payton Lange, St. Henry, 6-3, 220, sr.; Reece Eifert, Maria Stein Marion Local, 5-10, 200, sr.; Ethan Truex, Lima Central Catholic, 5-10, 275, jr.; Jacob Maley, North Robinson Colonel Crawford, 6-4, 260, sr.; Jacob Boes, Carey, 6-0, 270, sr.; Dave Chappell, Toledo Northwood, 6-0, 201, sr.

Running backs- Payton Pease, Montpelier, 5-10, 155, sr.; Zach Niekamp, St. Henry, 6-1, 195, sr.; Blaine Swartzmiller, Attica Seneca East, 6-3, 225, sr.; Cannan Johnson, Spencerville, 5-8, 150, sr.

Quarterbacks- Cade Polter, Sherwood Fairview, 6-0, 160, jr.; Nathan Bruns, Maria Stein Marion Local, 6-6, 195, sr.; Jake Hemmelgarn, Coldwater, 5-11, 150, jr.

Kicker- Blake Dippold, Coldwater, 5-9, 190, jr.

Defense

Linemen- Brian Merritt, Haviland Wayne Trace, 5-10, 245, sr.; Micah Pearson, Lima Central Catholic, 6-2, 201, sr.; Cody Johnson, Columbus Grove, 6-4, 380, sr.; Gavin Leffler, Bucyrus Wynford, 6-2, 245, jr.; Tyler Turek, Attica Seneca East, 6-6, 230, sr.; Adam Hackworth, Carey, 6-1, 210, sr.

Linebackers- Chayse Singer, Sherwood Fairview, 5-9, 185, jr.; Sam Huelsman, Maria Stein Marion Local, 6-4, 230, sr.; Mitch Niekamp, Coldwater, 5-10, 180, sr.; Eli Yahl, Spencerville, 6-2, 225, jr.; Brady Hauenstein, Columbus Grove, 6-3, 200, sr.; Jonah Studer, North Robinson Colonel Crawford, 6-0, 215, sr.

Defensive backs- Matt Rethman, Maria Stein Marion Local, 5-11, 155, sr.; Kale Lee, Spencerville, 5-9, 160, sr.; Caleb Barrientes, Columbus Grove, 5-11, 170, sr.; Seth Benedict, Bucyrus Wynford, 5-10, 155, jr.; Addison Weaver, Gibsonburg, 6-4, 191, sr.

Punter- Hunter Tresman-Reighard, Delta, 6-4, 215, jr.; Brandon Fleck, Maria Stein Marion Local, 5-11, 185, jr.

Offensive Player of the Year- Blaine Swartzmiller, Attica Seneca East.

Defensive Player of the Year- Sam Huelsman, Maria Stein Marion Local.

Lineman of the Year- Cody Johnson, Columbus Grove.

Co-Coach of the Year- Mike Lee, Gibsonburg; Andy Schafer, Columbus Grove.

Second Team

Offense

Ends- Chandler Lumbrezer, Metamora Evergreen, 6-2, 185, sr.; Jordan Fenner, North Robinson Colonel Crawford, 6-0, 150, jr.; Griffin Summit, Carey, 6-1, 175, sr.; James Weaver, Castalia Margaretta, 6-0, 165, sr.

Linemen- Devin Siefring, St. Henry, 5-10, 195, sr.; Jack Knapke, Fort Recovery, 6-4, 250, sr.; Derek Wilker, Maria Stein Marion Local, 6-3, 215, sr.; Caleb Heider, Lima Central Catholic, 5-10, 195, jr.; Zach Collum, Kansas Lakota, 5-11, 260, sr.

Running backs- Nolan Habodasz, Maria Stein Marion Local, 5-11, 175, sr.; Joel Lotz, Spencerville, 5-8, 160, sr.; Shaun Thomas, Lima Central Catholic, 6-0, 170, soph.; Trevor Franks, Kansas Lakota, 5-7, 155, jr.

Quarterbacks- Chase Foos, Attica Seneca East, 6-0, 205, jr.; Nick Leibacher, Castalia Margaretta, 6-0, 170, sr.; Jay Moten, Northwood, 6-1, 155, soph.

Kicker- Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-4, 105, fr.

Defense

Linemen- Zac Brickel, Hicksville, 6-0, 175, sr.; Darrin Hays, Maria Stein Marion Local, 5-8, 180, sr.; Tom Catlin, Spencerville, 5-10, 160, sr.; Shane Overly, Lima Perry, 6-0, 195, sr.; Jake Foster, Gibsonburg, 6-3, 212, jr.; Donte Dixon, Northwood, 6-0, 236, sr.; Nate Kohlhofer, Delta, 6-2, 250, sr.

Linebackers- Kyle Ordway, Defiance Tinora, 6-0, 200, sr.; Ben Wenning, Coldwater, 5-10, 180, sr.; Nylan Cannon, Lima Perry, 6-4, 200, sr.; Jordan Clauss, Carey, 6-0, 190, sr. Hunter Smith, Gibsonburg, 5-11, 200, jr.; AJ Rable, Northwood, 5-9, 202, soph.

Defensive backs- John Tangeman, Maria Stein Marion Local, 5-10, 170, sr.; Sam Lefeld, St. Henry, 6-3, 185, sr.; Chazz Jackson, Lima Perry, 6-0, 170, jr.; Hunter Paxson, Harrod Allen East, 5-11, 195, jr.; Kolton Kissel, Ashland Crestview, 6-0, 180, sr.

Punter- Brycetyn Hedden, Castalia Margaretta, 6-0, 210, jr.; Garret Bartel, Findlay Liberty-Benton, 5-11, 177, sr.

Honorable mention: Tallen Kennedy, Kennedy, Castalia Margaretta; Gavin Thobe, Fort Recovery; Owin Severs, North Robinson Colonel Crawford; Payton Chance, North Robinson Colonel Crawford; Brad Mendoza, Gibsonburg; Garrett Nemire, Columbus Grove; Trevor Taylor, Columbus Grove; Eric Schlarman, Maria Stein Marion Local; Nate Showalter, Haviland Wayne Trace; Ethan Halker, Columbus Grove; Austin Campbell, Lima Central Catholic; T.J. McAvene, Ashland Crestview; Jordan Dasher, Carey; Hunter Van Wert, Metamora Evergreen; Luke Timbrook, Sherwood Fairview; Ron Banks, Lima Central Catholic; Louis Hoersten, Lima Perry; Blake Reynolds, Columbus Grove; Tyler Clum, Harrod Allen East; Caden Hill, Ashland Crestview; Blake Hershberger, Harrod Allen East; Brayden Owens, Lima Perry; Carter Reinhart, Kansas Lakota; Rossy Moore, Lima Central Catholic; Jay Knapke, St. Henry; Myles Blasingame, Coldwater; Jeremey Allen, Lima Central Catholic; Marshall Rose, Findlay Liberty-Benton; Theo Hernandez, Gibsonburg; Mason Commisso, Hicksville; Devares Gleen, Lima Perry; Brevan Moore, Castalia Margaretta; Ross Kuhn, Ashland Crestview; Jakob Backhaus, Sherwood Fairview; Mitchell Breckler, Sherwood Fairview; Andrew Imthurn, Defiance Tinora; Braden Langham, Hicksville; Parker Thiel, Hicksville; Nick Beemer, Metamora Evergreen; Grant Baumle, Haviland Wayne Trace; Nick Hawk, Rockford Parkway; Carter Reinhart, Kansas Lakota; Devin Keim, Kansas Lakota; Collin Hipsher, Kansas Lakota; Connor Williams, Carey; Willie Schafer, Carey; Ethan Beringer, Carey; Ian Yeater, Carey; Kane Lynch Attica Seneca East; Skyler Walker, Attica Seneca East; Anthony Williams, Northwood; Austin Cole, Northwood; Demond Marks, Northwood; Sam Bullimore, Northwood; Cayden Schober, Northwood; Tyler Hughes, Northwood; Cam Noel, Northwood; Thomas Foust, Oregon Cardinal Stritch; Ben Dunsmore, Oregon Cardinal Stritch; Hunter Crippen, Oregon Cardinal Stritch; Noah Power, Oregon Cardinal Stritch; Trevor Taylor, Columbus Grove; Ethan Hall, Ada; Riley Schumacher, Columbus Grove; DeAndre Nassar, Bluffton; Mason Ault, Bluffton; Devin Good, Collins Western Reserve; Cody Benesh, Collins Western Reserve; Josh Hess, New London; Chase Clause, New London.

DIVISION VII

First team

Offense

Ends- Cole Seslar, Antwerp, 6-2, 184, sr.; Travis Maag, Pandora-Gilboa, 6-0, 200, sr.; Cristiano Murphy, Greenwich South Central, 5-10, 155, sr.; Zach Hayman, Sycamore Mohawk, 5-11, 160, sr.

Tight ends- Ivan Berry, Arlington, 6-3, 208, sr.

Linemen- Gage Hovest, Pandora-Gilboa, 5-10, 230, sr.; Riley Spangler, Leipsic, 6-4, 228, jr.; Eli Branham, Edgerton, 6-3, 270, sr.; Sam Meyer, Norwalk St. Paul, 5-11, 185, sr.; Noah Price, Fremont St. Joseph Central Catholic, 6-4, 270, sr.; Rylan Wallace, Lucas, 6-0, 207, sr.; Luke Brickner, Tiffin Calvert, 5-10, 220, sr.

Running back- Hunter Prince, Edgerton, 6-0, 195, jr.; Dominic Ruffing, Monroeville, 5-10, 155, sr.; Jeb Grover, Lucas, 5-10, 193, sr.; Kade Collins, Plymouth, 5-10, sr.; Austin Jones, Tiffin Calvert, 6-2, 195, sr.

Athlete- Tanner Schroeder, McComb, 5-11, 190, sr.

Quarterbacks- Jared Breece, Pandora-Gilboa, 6-2, 180, sr.; Drew Kline, Convoy Crestview, 5-10, 160, sr.

Kicker- Jake Griffin, Norwalk St. Paul, 6-6, 175, sr.

Defense

Linemen- Andrew Smith, McComb, 5-10, 175, sr.; Zeb George, Pandora-Gilboa, 6-1, 225, sr.; T.J. Rhamy, Hamler Patrick Henry, 5-9, 175, jr.; Tyler Hartman, Edgerton, 5-6, 175, sr.; Davis Hedrick, Norwalk St. Paul, 6-4, 265, sr.; Alec Scott, Lucas, 6-2, 206, sr.; Cole Zender, Sycamore Mohawk, 5-11, 190, sr.

Linebackers- Brice Markel, McComb, 6-1, 210, sr.; Brody Degryse, Edgerton, 6-2, 185, sr.; Noah Good, Norwalk St. Paul, 5-11, 175, sr.; Kaiden Thomas, Lucas, 5-10, 181, sr.; Ethan Clum, Crestline, 5-11, 180, sr.; Donovan Bickelhaupt, Bascom Hopewell-Loudon, 6-1, 215, sr.; Bryce Kirian, Sycamore Mohawk, 5-10, 200, sr.

Defensive backs- Wade Sheets, Convoy Crestview, 6-3, 190, sr.; Tyler Hiegel, Leipsic, 6-3, 189, sr.; Clayton Flegal, Edgerton, 6-3, 180; Gavin Starcher, Norwalk St. Paul, 5-9, 155, sr.; Logan Niswander, Lucas, 6-3, 183, jr.

Punter- Alec Loveridge, Mt. Blanchard Riverdale, 6-3, 175, sr.

Co-Offensive Players of the Year- Jeb Grover, Lucas; Hunter Prince, Edgerton.

Defensive Player of the Year- Brice Markel, McComb

Lineman of the Year- Eli Branham, Edgerton

Coach of the Year- Ben Wilhelm, Edgerton.

Second team

Offense

Ends- Kolton Holloway, Hamler Patrick Henry, 6-2, 175, Luke Brewer, Antwerp, 5-10, 160, sr.; David Lamoreaux, Greenwich South Central, 6-4, 180, soph.; Nic Somodi, Tiffin Calvert, 6-1, 180, sr.; Kelby Sapp, Edon, 6-1, 175, jr.

Tight ends- Cody Frericks, Minster, 6-6, 195, sr.; Daylin Pees, Dola Hardin Northern, 6-0, 175, jr.

Linemen- Chris Klopp, Sycamore Mohawk, 6-4, 225, sr.; Micah Snyder, Convoy Crestview, 6-0, 225, sr.; Kyle Wasson, McComb, 6-0, 240, jr.; Nate Sheets, Arlington, 6-1, 280, sr.; Garrett Schwiebert, Hamler Patrick Henry, 6-6, 255, jr.; Micah Ritter, Edgerton, 5-11, 220, sr.; Spencer Gerschutz, Hamler Patrick Henry, 6-0, 190, jr.

Running back- Kheaghan Loe, McComb, 5-8, 185, sr.; Will Morrow, Hamler Patrick Henry, 5-11, 200, jr.; Cam Caizzo, Norwalk St. Paul, 5-9, 175, jr.; Alex Schmitmeyer, Minster, 5-11, 180, sr.; Sam Stickley, Bascom Hopewell-Loudon, 5-10, 190, sr.

Quarterbacks- Dylan Schroeder, Leipsic, 6-3, 210, sr.; Keaton Altimus, Antwerp, 6-2, 180, sr.; Evan Legg, Greenwich South Central, 5-10, 160, jr.; Keith Jenkins, Sycamore Mohawk, 6-0, 180, sr.

Kickers- Blake Steiner, Pandora-Gilboa, 6-0, 150, soph.; Jacob Savina, Antwerp, 5-11, 165, jr.

Defense

Linemen- Tyson Speyer, Arlington, 6-5, 204, jr.; Clay Gerdeman, Leipsic, 6-3, 195, sr.; Tyler Sherer, Greenwich South Central, 5-11, 170, sr.; Brandon Heitkamp, New Bremen, 6-2, 201, sr.; Jacob Rindler, New Bremen, 6-2, 204, sr.; Alec Bollinger, Sycamore Mohawk, 5-11, 180, sr.; Robbie Gonzalez, Convoy Crestview, 6-1, 250, sr.

Linebackers- Cole Williamson, Leipsic, 5-11, 193, jr.; Riley Larcom, Pandora-Gilboa, 6-2, 180, sr.; Wyatt Caudill, Greenwich South Central, 5-11, 175, sr.; August Boehnlein, Minster, 6-3, 215, sr.; Kedryk Leeth, Sycamore Mohawk, 6-3, 220, sr.; Josh Recker, Tiffin Calvert, 6-1, 210, sr.; Brody Brecht, Convoy Crestview, 5-10, 205, soph.

Defensive backs- Bryce Basinger, Pandora-Gilboa, 6-2, 155, soph.; Braydon Cape, Edgerton, 6-2, 185, sr.; Mike Ketner, Minster, 5-10, 165, sr.; Grant Sepanic, Fremont St. Joseph Central Catholic, 5-6, 145, jr.; Curtis Schwinnen, Delphos St. John’s, 6-1, 175, sr.

Honorable mention: Sam Schmiesing, Minster; Blake Coffman, Lucas; Matt McFarland, Fremont St. Joseph Central Catholic; Matthew Oehrli, Crestline; Ben Schafer, Monroeville; Chayce Schaub, Monroeville; Adam Rogers, Monroeville; Avery Baldosser, New Washington Buckeye Central; Logan Parrella, Crestline; Elijah Reed, Fremont St. Joseph Central Catholic; Evan O’Rear, Arlington; Tristen Arnold, Lucas; Christian McKinney, Hilltop; Carson Hauger, Lucas; Clay Gerdeman, Leipsic; Tristan Sherick, McComb; Logan Korpics, Cory-Rawson; Austin Niese, Pandora-Gilboa; Gavin Lomeli, Leipsic; Peyton Traxler, Pandora-Gilboa; Robert O’Dell, McComb; Jaret Nelson, Hopewell-Loudon; Owen Wetherill, Hardin Northern; Tommy Stauffer, Cory-Rawson; Eli Franks, McComb; Gage Murphy, Riverdale; Tyler Durfey, McComb; Jaret Vermillion, Arlington; Isaiah LaTurner, Convoy Crestview; Kyle Searson, Waynesfield-Goshen; Cam Gebers, Hamler Patrick Henry; Braden Petersen, Hamler Patrick Henry; Logan Showalter, Edgerton; Tyler Eustace, Edgerton; Trevor Eustace, Edgerton; Brett Fulk, Antwerp; Tycen Cooper, Greenwich South Central; Everett Samstag, Sandusky St. Mary Central Catholic; Nick Patchen, Sandusky St. Mary Central Catholic; Will Roth, Sandusky St. Mary Central Catholic; Lewis Fabrizio, Tiffin Calvert; Vinny Volpe, Tiffin Calvert; Jake Seifert, Tiffin Calvert; Nick Krajewski, Tiffin Calvert; Aaron Rombach, Tiffin Calvert; Collin Cordell, Sycamore Mohawk; Kobe Stillberger, Sycamore Mohawk; Jared Lindke, Toledo Christian; Antonio Leake, Toledo Christian; Joseph Delvaux, Toledo Christian; Jack Militello, Fremont St. Joseph; Caleb Reed, Fremont St. Joseph; Austin Kiess, Edon; A.J. Healy, Hamler Patrick Henry; Cole Reiman, Leipsic.

Load comments